Dnes je utorok, 19.október 2021, meniny má: Kristián
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Český slávik 2016: Sošku si odniesli aj Slováci!

november 27, 2016 - 10:22
Na sobotňajšom udeľovaní cien Český slávik rovnako ako vlani triumfovali Karel Gott, Lucie Bílá, Kabát a No Name. Prvý menovaný, ktorý v tejto ankete vyhral už 41-krát, sa stal aj absolútnym slávikom a tiež získal cenu za najobľúbenejšiu pieseň poslucháčov Rádia Impuls, a to za skladbu Země vstává.
Foto: 
Facebook

Sedemdesiatsedemročný Gott, ktorý tento rok prekonal rakovinu, však na ceremoniál v Hudobnom divadle Karlín v Prahe neprišiel. Cenu v kategórii spevákov zaňho prebrala jeho dcéra Charlotte Ella. „Otec pozdravuje z nemocnice, kde je pre problémy s chrbtom," uviedla. Trofej za najobľúbenejšiu pieseň poslucháčov Rádia Impuls zas prevzal autor víťaznej skladby, hudobník a spevák Michal David, ktorý sa medzi spevákmi umiestnil na tretej priečke. Pred ním skončil Tomáš Ortel. 

Lucie Bílá po devätnásty raz zvíťazila medzi speváčkami, za ňou sa umiestnili rovnako ako pred rokom Lucie Vondráčková a Ewa Farna. Jedenáste prvenstvo medzi skupinami si pripísala na konto formácia Kabát, na ďalších dvoch priečkach skončili Ortel a Chinaski. V kategórii Slávik bez hraníc zvíťazila opäť skupina No Name, objavom roka sa stal Pekař, hviezdou internetu je Porty a cenu pre najstreamovanejšiu českú pieseň získali Ben Cristovao a The Glowsticks za skladbu Asio. Udeľovanie Českých slávikov moderoval Ondřej Sokol. 
Prehľad víťazov a víťaziek ankety Český slávik 2016: 

Speváčky: 
1. Lucie Bílá 
2. Lucie Vondráčková 
3. Ewa Farna 

Speváci: 
1. Karel Gott 
2. Tomáš Ortel 
3. Michal David 

Skupiny: 
1. Kabát 
2. Ortel 
3. Chinaski 

Absolútny slávik: Karel Gott 
Slávik bez hraníc: No Name 
Objav roku: Pekař 
Hviezda internetu: Porty 
Najobľúbenejšia pieseň poslucháčov Rádia Impuls: Karel Gott - Země vstává 
Najstreamovanejšia česká pieseň: Ben Cristovao - Asio (feat. The Glowsticks) 

- - Inzercia - -