Dnes je utorok, 19.október 2021, meniny má: Kristián
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

NO NAME zverejnili novú skladbu s Karlom Gottom!

júl 17, 2017 - 14:54
Karel Gott a No name čakali dlhé tri roky, kým si splnili spoločný sľub, no poňali ho o to veľkolepejšie. Ich historický duet ,,Kto dokáže" vychádza hneď v troch verziách - klasickej, šansónovej a inštrumentálnej. Autorom pesničky, ktorá pôvodne vznikla pri príležitosti 90. výročia rozhlasového vysielania na Slovensku je Igor Timko.
Foto: 
Ondřej Pýcha

,,Asi tri roky dozadu sme si sľúbili, že ak vznikne pieseň hodná spojenia Gott a NO NAME, že to dáme dokopy. S klávesákom Zolim sme sa zhodli na tom, že pieseň Kto dokáže zafunguje dokonale. Tak sme si zavolali, maestro nás pozval k sebe domov a pustili sme mu pieseň. Po vypočutí povedal, že v nej chce spievať. Krajšiu reakciu sme si nemohli želať," prezradil líder skupiny NO NAME Igor Timko o počiatkoch vzniku skladby. Túto informáciu doplnil aj samotný Karel, ktorý neskrýva radosť zo spolupráce: ,,Povedal som si, že toto nesmieš prepásť a nechať si ujsť spoluprácu s NO NAME. Kedy sa ti podobná príležitosť ešte naskytne." 

gnn3.jpg

Foto: 
Ondřej Pýcha

Líder skupiny NO NAME si spoluprácu s osobnosťou ako je Karel Gott veľmi pochvaľuje: ,,S maestrom fungujeme bez zmluvy, bez kontraktu, je príjemné zistiť, že jestvujú ľudia, pre ktorých je slovo viac ako zmluva." Okrem potešujúcej spolupráce má toto historické česko-slovenské spojenie niekoľko unikátov. Pesnička totiž vznikla na rôznych miestach, spevy sa natočili v Prahe, sólová časť saxofonistu Michala Žančáka v Ostrave a symfonický orchester v bratislavskej RTVS a finálny mix ukončili v Košiciach.

,,Pri spolupráci s Karlom Gottom sa učíte nadhľadu, pokoju, zistíte, že rituály majú nenahraditeľný význam. Bol som zvyknutý, že keď sa príde do štúdia, človek sa rozospieva, a ide sa na to. S maestrom sme si dali kávu, obed, prebrali sme históriu, súčasnosť. Výsledom je taký, že korepetície u maestra doma, alebo nahrávanie v štúdiu, sa stali doslova udalosťami. Podstatným však bola pohoda a príjemné zážitky spojené s prácou na pesničke," uzatvára Timko.

KAREL GOTT & NO NAME - KTO DOKÁŽE (Official)

- - Inzercia - -