Dnes je utorok, 30.november 2021, meniny má: Ondrej, Andrej
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Wuaw! Skvelé video ukazuje, ako sa rokmi vyvíjal tanec

december 05, 2018 - 12:45
Mať voľnočasovú aktivitu, ktorá vás baví, dokážete pri nej zabudnúť na každodenné starosti, zbaví vás stresu a v neposlednom rade i niekoľkých kilogramov navyše, nemusí byť na škodu. Presne tieto atribúty spĺňa tanec.
Foto: 
Shutterstock

Tušili ste, že v rokoch 2001 až 2008 bol v Turkménsku zakázaný balet? S tamojšou kultúrou ho nespájali žiadne korene, preto bol ladný tanec považovaný za nežiaduci.

Brušné tanečnice si musia počas vystúpení v Egypte zahaliť pupok.

Tanečníci bývajú vo všeobecnosti veľmi poverčiví. Pred vystúpením na pódiu sa povzbudzujú rôznymi gestami a frázami, ktorými si želajú veľa šťastia.

Ak máte aspoň základný prehľad o raperoch na hudobnej scéne, meno Tupac Shakur určite poznáte. V osemdesiatych a deväťdesiatych rokoch patril k absolútnej špičke. Málokto však tuší, že táto legenda tancovala v baletnom súbore.

Profesionálny tanec vyžaduje množstvo fyzických síl a zdolávania psychického tlaku. Až 80% všetkých profesionálnych tanečníkov má za sebou minimálne jedno zranenie a 93% z nich je nútených stať sa učiteľmi tanca z dôvodu početných kariérnych zranení.

Napriek fyzickým zraneniam sa tanečníci konštante pohybujú v nesmierne stresujúcom prostredí  a nemajú čas na dôkladnú liečbu. To je dôvod, prečo sa neraz ocitnú na pokraji síl a trápi ich výrazne naštrbená imunita. 

Vedeli ste, že breakdance vznikol v dôsledku bojov medzi afroamerickými street gangmi v New Yorku v 70-tych rokoch? Break dance je teda súhrnné označenie viacerých foriem tanca, ktoré vznikli medzi afroamerickou a portorikánskou mládežou v USA v 70. rokoch 20. storočia.

Tanec má dokonca svoj Medzinárodný deň. Ten pripadá na 29. apríla. Cieľom je združiť všetkých, ktorí v danej oblasti pracujú, vzdať mu poctu a prekročením politických, kultúrnych i etnických bariér zjednotiť ľudstvo v priateľstve a mieri – práve okolo tanca.

Evolution of dance -1920 to 2017

Autor: 
YouTube

- - Inzercia - -