Dnes je streda, 26.január 2022, meniny má: Tamara
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Chcete byť kráľovnou plesu? S našimi radami sa vám to zaručene podarí!

január 02, 2019 - 17:52
Ples je udalosťou, na ktorú nechodíme každý deň. Aj kvôli tomu zaiste každá z nás počas príprav znervóznie. Je totiž nadslnko jasné, že sa od nás bude očakávať viac, ako len zapísanie si miesta a času konania do kalendára. Čo urobiť pre to, aby bola naša nervozita čo najmenšia a čas, počas ktorého si budeme užívať samotné prípravy čo najdlhší? Prinášame vám cenné rady!
Foto: 

Čo na seba?

Jednou z najpodstatnejších otázok je, čo si na seba oblečieme. Preto si dôkladne prečítatajte pozvánku a odpoveď na ňu dostanete práve tam. To, ako budú vyzerať vaše večerné šaty totiž v nemalej miere súvisí s tým, kam a kým ste pozvaná. Niečo iné očakávajú dobrovoľní hasiči v kultúrnom dobe, iné zasa organizátori Plesu v opere. Kým menšie veselice znesú aj niečo z toho, čo vo vašom šatníku už visí, plesy na vyššej úrovni si vyžadujú, aby ste vyrazili do obchodov či požičovní a vyskúšali si, čo vám pristane. Dávajte si pri tom pozor na to, aby ste sa cítili dobre a šaty vám sadli ako uliate. Pozor! Šaty, v ktorých zažiaril váš hollywoodsky idol však nemusia byť tie, v ktorých zažiarite aj vy. V každom prípade sa obzrite po róbe siahajúcej po zem. Dovolené sú výstrihy, odhalené ramená či chrbát, avšak aj tu platí, že niekedy je menej viac. 

Inšpirácia z Bratislavských módnych dní

skladacka.jpg

Foto: 
Lucia Horváthová

skladacka2.jpg

Foto: 
Lucia Horváthová

skladacka3.jpg

Foto: 
Lucia Horváthová


Krásna na počkanie

Skôr, ako vkĺznete do svojej večernej róby je potrebné naplánovať si ďalšie veci. Ak nepatríte medzi tie, ktoré si môžu pred plesom zobrať týždeň dovolenky, predplesovú náladu vám zaiste zlepší zistenie, že sa to dá stihnúť za oveľa kratší čas. V dostatočnom predstihu si nezabudnite rezervovať termín u kaderníčky, ktorá sa postará o to, aby vám svojpomocne natočené vlasy nepadli v momente, keď vykročíte z domu. Zlatým klincom prípravy je taktiež make-up. Ak nemáte v pláne priplácať si za vizážistku, zaiste to zvládnete aj v pohodlí vášho domova. Pravidlom je, že si treba vybrať - buď si zvýraznite oči, alebo pery. Potom si stačí zaobstarať kvalitný matný mejkap, ktorý prežije nielen úvodný valčík, ale aj rock and roll po polnoci. :-)

Platia tu tieto pravidlá:

1. Ak nemáte dosť výrazné alebo správne upravené obočie, použite ceruzku na obočie. Kefkou rozotrite do stratena. Ak máte v ruke grif, viete ho nakresliť aj tieňmi. Trvá to však dlhšie. 

2. Tmavý tieň naneste do vonkajšieho kútika oka a svetlý tieň dovnútra a vytieňujte do stratena.

3. Nezabudnite aspoň na tri vrstvy kvalitnej a nehrčkavej špirály. 

4. Celé oko orámujte tekutou linkou. Rozhodne nenanášajte tmavú ceruzku na dolný okraj oka, uzavreli by ste ho. 

5. Dôležitá je i lícenka, ktorou zvýrazníte lícne kosti. Umelé osvetlenie vám dovoľuje naniesť pokojne i o jednu vrstvu viac. 

6. Pery orámujte kontúrovacou ceruzkou a vyplňte rúžom. 

Na internete nájdete množstvo podrobných postupov, ako na to. Pripájame jeden z nich:

Plesové líčení tutoriál | Paletka Too Faced Chocolate Bon Bons

A na záver...

Nezabudnite, že nielen príprava, ale aj príchod na miesto plesu má svoje pravidlá. Ak váš partner už nejaký čas podupkáva na chodbe, pozerá na hodiny a prevracia oči, čo v tej kúpeľni tak dlho robíte, je ideálny čas splniť aj posledný bod prípravy – dať mu prečítať tieto riadky. Aby nezabudol, že od tej chvíle je zodpovedný za všetko – od odloženia kabátov až po to, aby na vašom stole nechýbalo nič z toho, na čo máte chuť – kým vy len za to, aby ste boli až do rána očarujúca.

 

- - Inzercia - -