Dnes je sobota, 31.júl 2021, meniny má: Ignác
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Princ Harry a vojvodkyňa Meghan majú syna

máj 06, 2019 - 17:00
Bábätko je ôsme pravnúča kráľovnej Alžbety II. a siedme v nástupníckej línii na britský kráľovský trón.
Foto: 

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan majú prvého syna. Radostnú správu oznámil samotný vojvoda zo Sussexu s tým, že sú s manželkou "absolútne nadšení". Chlapec sa narodil v pondelok o 5:26 britského letného času (6:26 stredoeuŕopskeho letného času). Vojvodkyňa aj bábätko sa podľa princa Harryho majú "neuveriteľne dobre".

Princ Harry sa zároveň poďakoval verejnosti za podporu počas manželkinho tehotenstva. Ako tiež prezradil, ešte stále rozmýšľajú nad menom novorodenca.

Buckinghamský palác oznámil, že bábätko po narodení vážilo 3 260 gramov a princ Harry bol pri pôrode. "Kráľovná, vojvoda z Edinburghu, princ z Walesu, vojvodkyňa z Cornwallu, vojvoda a vojvodkyňa z Cambridgea, lady Jane Fellowes, lady Sarah McCorquodale, gróf Spencer boli informovaní a sú potešení touto správou. Vojvodkynina matka, Doria Ragland, ktorá je nadšená z príchodu jej prvého vnúčaťa, je s ich kráľovskými výsosťami vo Frogmore Cottage," uviedol palác.

Vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu sa zosobášili 19. mája 2018. To, že čakajú prvé dieťa, oznámili vlani v októbri. Bábätko je ôsme pravnúča kráľovnej Alžbety II. a siedme v nástupníckej línii na britský kráľovský trón.

Harry & Meghan: "It's a boy," Prince Harry makes royal birth announcement

Informácie pochádzajú z webstránky www.bbc.com a archívu agentúry SITA.

- - Inzercia - -