Dnes je streda, 26.január 2022, meniny má: Tamara
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Krásna a oslnivá vďaka kontúrovaniu

september 13, 2019 - 13:00
Základným predpokladom dokonalého kontúrovania je správne určenie vášho tvaru tváre. Je dokonale oválna, okrúhla, podlhovastá alebo štvorcová? Od toho závisí, či ju bude potrebné opticky zúžiť alebo jej na niektorých miestach pridať objem. Vďaka kontúrovaniu môže byť krásna a oslnivá každá žena.
Foto: 

Kontúrovanie je technika založená na hre svetla a tieňa. Platí teda jednoduché pravidlo – tmavšie odtiene používame na potlačenie, svetlejšie na zvýraznenie vybraných častí tváre. Tmavšie kontúry aplikujeme pod lícne kosti, pozdĺž línie vlasov, na hrany nosa, pod čeľusť a v oblasti brady. Voľba konkrétneho odtieňa kontúry je čisto individuálna a záleží na odtieni pleti – či má studený alebo teplý tón. 

Rozjasňovač aplikujeme na stred čela, pod oči, nad spodnú peru prípadne stred nosa. Pri dennom líčení volíme matný rozjasňovač, ktorý pôsobí na pleti prirodzenejšie. Slávnostné a večerné líčenie „znesie“ oveľa viac lesku, ideálnou voľbou je preto trblietavý rozjasňovač. Viac typov na kontúrovanie nám prezradila vizážistka Paula Bradáčová z kozmetickej značky Dermacol.

Pred kontúrovaním myslite na toto

„Pred samotným kontúrovaním je potrebné pleť farebne zjednotiť make-upom alebo BB krémom. Vybranú farbu naberte skoseným štetcom, prebytočnú hmotu ľahko oprášte a naneste na vybrané časti tváre. Pri aplikácií postupujte opatrne a farbu podľa potreby postupne vrstvite. Kontúry nakoniec rozpracujte krúživými pohybmi dostratena. Na finalizáciu je dobré použiť veľký štetec a nakoniec líčenie zafixovať transparentným púdrom.“

Oválna tvár:

Oválna tvár je považovaná za ideálny tvar, pri ktorom sú čelo, lícne kosti a brada v rovnováhe. Tmavú farbu na kontúry naneste na vrch čela pod líniu vlasov a šikmo pod líce kosti, čím krásne vystúpia líčka. Ak je to potrebné, tmavším odtieňom môžete opticky zúžiť nos – stačí ho naniesť na jeho bočné strany.

Svetlú farbu naneste na oblasť čela, oblasť pod očami, bradu a hranu nosa.

Okrúhla tvár

Okrúhla tvár pôsobí kvôli svojej šírke plnším dojmom. Lícne kosti a brada bývajú nevýrazné, preto tento typ tváre potrebuje jemne zúžiť a zvýrazniť proporcie.

Tmavú farbu na kontúry naneste na časti, ktoré chcete opticky zoštíhliť – teda hrany tváre. Líniu veďte pod lícne kosti, postupujte smerom dole od uší  ku kútikom úst a od konca čeľusti k brade. Tým tvár opticky predlžíte a bude vyzerať užšia. Na spodnú časť tváre nikdy nepoužívajte svetlé tiene, tým by ste ju opticky ešte viac zaguľatili.

Svetlou farbou prejasnite stred čela a oblasť pod očami. Svetlé kontúry naneste aj na stred nosa. Čelo potrebujeme opticky predĺžiť, preto naň nikdy nenanášajte tmavé tóny.

Podlhovastá tvár

Podlhovastá tvár má výrazné čelo, vysoko položené lícne kosti a ostro rezanú bradu. Kontúrovaním sa teda snažíme tvár opticky skrátiť a dodať jej objem. Tmavý tieň naneste na čelo - pozdĺž línie vlasov až k spánkom. Následne ho aplikujte na bradu, čím ju opticky skrátite. V prípade potreby opticky zúžte nos pomocou svetlého hnedého tieňa..Svetlý tieň aplikujte pod oči a na stred nosa, čím sa tvár opticky rozšíri. Aby vyzerala tvár plnšie, aplikujte svetlú farbu aj na oblasť líc.

Štvorcová tvár

Štvorcová tvár je charakteristická širokou sánkou a čelom. Typické sú pre ňu vystupujúce lícne kosti. Kontúrovaním je možné výrazné črty zjemniť. Tmavý tieň naneste po stranách čela až k línii vlasov a spánkom a pokračujte smerom dole od vonkajšieho kútika oka ku kútikom úst a až k čeľusti a brade. Tým tvár opticky zúžite. Svetlý tieň aplikujte v línii od stredu čela a línie vlasov, cez hranu nosa až k hornej pere. Trochu svetlej farby naneste aj pod spodnú peru.

 Sledujte stránku Dermacol a nechajte sa inšpirovať najnovšími trendami v líčení.

Petra Hüblová  foto: Ramon Leško, Dermacol

- - Inzercia - -