Dnes je streda, 26.január 2022, meniny má: Tamara
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Líčenie vynikne aj pod okuliarmi. Ako na to?

október 20, 2019 - 14:00
Kto povedal, že v okuliaroch nemôžete vyzerať chic? Časy, kedy ste sa útrpne ukrývali za neforemnými sklíčkami sú dávno preč. Dnes sú totiž okuliare výrazným doplnkom, ktorý môžete využiť vo svoj prospech. Vizážistka značky Dermacol Claudia Ďuríšek vám poradí, ako na to.
Foto: 

Líčenie pod okuliare určuje podľa Claudie Ďuríšek v prvom rade farba rámu. „Ladíme ho do rovnakých tónov, ako sú okuliare. Ak sú neutrálne, môžeme si dovoliť akékoľvek líčenie, ak sú však nápadné, snažíme sa ho stlmiť,“ prezrádza základné pravidlo.

Ak ste milovníčkou klasických čiernych rámov, mali by ste sa maľovať výraznejšie. Podľa Claudie totiž takéto okuliare pohltia efekt nenápadných tónov na očiach. „Siahnite po pestrých farbách, ceruzkách a linkách. Vhodné sú biele ceruzky, ktoré oči opticky zväčšia a zvýraznia. Dôležité sú aj dioptrie. Pri vysokých je oko dosť výrazné a keby ste použili bielu ceruzku, pôsobilo by ešte väčšie. Preto sa ho snažte tlmiť čiernou ceruzkou a tmavším líčením,“ radí vizážistka. V prípade krátkozrakosti vám sklíčka oči, naopak, zmenšujú. Zintenzívni ich linka. Skúste ju naniesť na viečko a štetcom rozotrieť dostratena, vytvoríte tak jemný dymový efekt. Do vnútorného kútika použite očný tieň béžovej alebo vanilkovej farby.

„Ak nosíte bezfarebné rámy, môžete sa s make-upom vyhrať, zvoliť prakticky akékoľvek farby. Nebojte sa toho, výrazné líčenie jednoznačne pod tento typ okuliarov patrí, máte voľnú ruku,“ povzbudzuje Claudia. Nezabudnite ani na vhodne zvolenú riasenku, ktorá krásne otvorí pohľad. Vyberte si dlhotrvácnu, aby vám vydržala čo najdlhšie a aby sa nedrobila, keď sa riasy občas dotknú sklíčok.

Na tmavé kruhy korektor

Okuliare zvyknú tvoriť tiene, ktoré môžu vytvárať dojem unaveného pohľadu. Preto je nevyhnutné použiť na oblasť pod očami korektor svetlejší ako je tón vašej pleti. Miesto, kde ho nanesiete bude potom rozjasnené. Ak by mal tmavší odtieň, túto zónu by zbytočne zvýraznil. S korektorom zZaobchádzajte s ním úsporne a použite len nevyhnutné množstvo. Zabránite tak jeho usádzaniu v záhyboch, čo nepôsobí esteticky, obzvlášť ak nosíte okuliare.  Korektor  zafixujte zmatňujúcim púdrom.

Obočie hrá prím

Dôležitou súčasťou make-upu je aj obočie. „Dávame si na ňom záležať rovnako ako na očiach. Samozrejme, obočie sa odvíja aj od farby vlasov. Lepšia je prirodzenosť, snažíme sa ho preto nechať v tom istom tóne a len vykresliť jeho naturálny tvar,“ radí vizážistka.   

Nebojte sa červeného rúžu

Pokiaľ ide o rúž, voľba správneho odtieňa vo veľkej miere závisí od farby rámu. Netreba sa vzdávať ani výrazných farieb. Ak máte nenápadný a ľahký rámik, pokojne siahnite po dramaticky červenom odtieni, ktorý náležite výrazní vaše pery. Naopak, pri výrazných rámoch siahnite po jemnom a diskrétnom rúži.

Ako na to krok za krokom

Perfektné obočie je základ. Jeho úpravu zjednoduší vodoodolná riasenka so špeciálnom kefkou, ktorá ho prirodzene vytvaruje a vyfarbí.

Ak máte nízke dioptrie, naneste do vnútornej linky oka bielu kajalovú ceruzku. Jej krémová textúra má výbornú priľnavosť, dobre kryje a je dlhotrvácna.

Pri takomto type okuliarov hrajú nápadne namaľované oči prím. Rúž preto zvoľte radšej decentný, napríklad broskyňovej farby.

Riasenka so zahnutou kefkou riasy oddeľuje a tvaruje. Pohľadu dodá potrebnú hĺbku. Predovšetkým sa však nedrobí a vydrží po celý deň.

Rýchloschnúca metalická linka v sýtej bronzovej farbe je ideálna pri výraznom líčení. Vďaka ultra tenkému aplikátoru vytvoríte perfektnú linku jediným ťahom.

Pri vysokých dioptriách skúste stlmiť dominantné oči aj čiernou  ceruzkou, ktorá vytvorí presne definovanú linku. Krémová dlhotrvácna textúra vydrží aj dvanásť hodín.

Ku klasickým čiernym rámom patrí výrazné líčenie. Uhrančivé oči doplňte hydratačným rúžom s vysokou pigmentáciou, ktorý pritiahne pohľady okolia.

Intenzívne odtiene zaručí dvojfázová farba a lesk na pery 2v1. Prelomová textúra je rýchloschnúca sa výborne kryje. Na perách vydrží celých 16 hodín.

Nápadné okuliare s farebným rámom znesú aj silnejší make-up. Stačí si vybrať rovnaký tón rúžu a budete ladiť.

Tá istá a predsa iná. Ku každému rámu a dioptriám sa dajú bez problémov nájsť vhodné produkty. Niekedy stačí len výraznejší rúž a zmení sa celý výraz tváre.

Vizáž: Claudia Ďuríšek, Dermacol

Foto: Lenka Kandravá

Okuliare: FOKUS očná optika

- - Inzercia - -