Dnes je streda, 26.január 2022, meniny má: Tamara
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Krásy domova - klenot ukrytý v Štiavnických vrchoch

máj 06, 2020 - 14:00
Slovensko je nádherná krajina a má stále čo ponúknuť. Aj keď si myslíte, že už ste z neho veľa videli, vždy nájdete nové miesto čo vás očarí. Naším obľúbeným miestom sú jedinečné kúpele Sklené Teplice. Rodinná atmosféra, ktorá tu panuje, je ideálna na dokonalý oddych a ničím nerušený relax. Sklené Teplice vám majú čo ponúknuť aj v horúcich letných mesiacoch.
Foto: 

Liečebné termálne kúpele Sklené Teplice patria medzi najväčší unikát na Slovensku. V údolí Štiavnických vrchov tu návštevníci trávia chvíle plné pokoja a užívajú si čas rozmaznávaním samých seba. 

Leto v Sklených Tepliciach 

Cez leto si návštevníci kúpeľov okrem procedúr a relaxu v bazénoch môžu vychutnať atraktívny program. „Pre našich hostí, ale aj pre širokú verejnosť pripravujeme Kultúrne leto s bohatým programom, zábavou a vystúpeniami známych umelcov, ako sú Marcela Laiferová, Beáta Dubasová, Robo Kazík, Peter Stašák a mnohí ďalší. Pre nás je prvoradé, aby sa tu všetci kúpeľní hostia i pacienti cítili jednoducho výborne“ so záujmom rozpráva marketingová manažérka Ivana Marušková. 

Jedna zo zastávok pútnikov

Veľkým lákadlom Sklených Teplíc je okolitá príroda, ktorá je bohatá na turistické chodníčky. Milovníci horskej turistiky i cykloturistiky môžu absolvovať hneď niekoľko výletov v tomto nádhernom prostredí. V areáli kúpeľov nájdete ukrytú drevenú sochu sv. Barbory – patrónky všetkých baníkov, ku ktorej sa spája nasledujúca spolupráca. „Zapojili sme sa do jedného veľmi zaujímavého projektu – Barborská cesta. Naše kúpele sú jednou zo zastávok pútnikov, ktorí si  prídu vyskúšať na vlastnej koži účinky liečivej vody, radi využijú pohostinnosť a rodinnú atmosféru kúpeľov, aby mohli oddýchnutí pokračovať vo svojej ceste,“ prezrádza pani Marušková. 

Na mieru ušitý relax

Liečivá termálna voda tečie do bazénov priamo z prameňa a chemicky sa vôbec neupravuje. Je bohatá na vzácne minerály, napríklad kalcium a magnézium, vďaka čomu je ako stvorená na liečbu pohybového ústrojenstva. „Najväčšou pýchou Sklených Teplíc je jaskynný parný kúpeľ. Prírodne vytvorená jaskyňa s teplotou liečivej termálnej vody 42 stupňov Celzia z vás urobí nového človeka. Aj preto sú kúpele vyhľadávané nielen slovenskou, ale i zahraničnou klientelou,“hovorí pani Marušková. Tím odborníkov v kúpeľoch sa vám postará o bezproblémový a ničím nerušený pobyt. Na mieru vám ušijú celý liečebný program a poradia vám, ktoré procedúry sú pre vás tie najvhodnejšie.  „Mimoriadne obľúbený je kúpeľ Márie Terézie, Banský kúpeľ, rôzne druhy masáži, thajské masáže podávané originál thajskou masérkou. Keď to zhrniem, ponúkame viac ako 60 liečebných procedúr. Do ponuky sme zaradili aj nove procedúry, ako je injekčná liečba kolagénom a tejpovanie.“ Ubytovanie si môžete zvoliť z piatich kúpeľných domov. Kúpeľné domy Goethe a Mateja Bela ponúkajú najvyšší štandard ubytovania, pričom kúpeľný dom Goethe je zariadený v historickom barokovom štýle. Naopak, kúpeľný dom Mateja Bela je nanovo zrekonštruovaný a zariadený moderne. Ubytovanie, stravovanie, procedúry, bazény i wellness nájdete pod jednou strechou kúpeľného domu Relax Thermal. Hostia veľmi radi využívajú aj služby kúpeľných domov Mária Terézie a Alžbety. „Každý, kto k nám zavíta, si nájde pre seba to pravé. Spojením našich procedúr s pokojom a prekrásnou okolitou prírodou sa vyliečia všetky bôle na tele i duši,“ usmieva sa sympatická manažérka. 

- - Inzercia - -