Dnes je sobota, 25.september 2021, meniny má: Vladislav, Vladislava
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Osvedčené rady pre pokožku, ktorá láka k pohladeniu

jún 08, 2020 - 08:00
Hladká pokožka nie je iba prioritou leta, keď chceme dobre vyzerať pri vode. Aj mimo plavkovej sezóny sa vypláca udržiavať vo forme a starať sa o seba. Správna strava a aktívny pohyb sú prvými krokmi, ktoré zaisťujú nielen príťažlivé krivky, ale tiež krásnu pokožku, ktorá láka k pohladeniu.
Foto: 

Leto je síce príjemné a zábavné, no pokožka tela by vedela namietať. Je to práve ona, ktorá býva v najväčšej miere vystavovaná priamemu slnečnému žiareniu. Nadmiera slnenia z nej ale vyťahuje vlahu, čím ju vysúša, oslabuje a povoľuje prehlbovanie vrások. Je nutné neustále používať hydratujúce krémy, dostatočne veľa piť a výživne sa stravovať.

Celoročné rady pre krásne telo

Okrem základných krokov, ktorými zastavíte vysúšanie pokožky a dodáte jej vodu, majte na pamäti aj bonusové kroky, ktorými dokážete ešte viac. Odstraňovanie odumretých buniek z povrchu kože zvládne pravidelný peeling, ktorý si možno dopriať aj v domácich podmienkach. Stačí zmiešať dve ingrediencie – jednu zrnkovú a druhú mastnú, nech viete pokožku dobre vyšúchať. 

Aby pokožka počas chladnejších dní nezlenivela, skúste si zvyknúť aj na masáž, ktorá sa dá vykonávať rôznymi spôsobmi. Buď si ju doprajete v sprche a budete na pokožku striedavo púšťať studenú a teplú vodu, alebo chytíte do ruky masážnu rukavicu a telo dôkladne vymasírujete. Odmenou vám bude lepšie prekrvenie pokožky, čo sa priamo úmerne odráža na jej farbe, elasticite, mladosti a samozrejme, na jej povrchu. Masírovanie je ideálnou zbraňou aj proti celulitíde.

Zlikvidujte celulitídu ako hviezda

Každá poznáme lenivé večery, keď by sme radšej sedeli a jedli ako cvičili, no pokiaľ ich bude príliš, na stave pokožky sa to veľmi rýchlo odrazí. Usadené tuky sa začnú zhlukovať do hrudiek a spomalená látková výmena bude slabo vylučovať odpadové látky. Výsledkom budú pribúdajúce hrboľčeky v oblasti zadku a stehien, kvôli ktorým pokožka vôbec nevyzerá lákavo. A pritom to môže byť celkom inak!

Keď sa pozrieme na známe ženy, tie takmer nevedia, čo je to celulitída a ani netaja, prečo. Cameron Diaz prezrádza, že v jej prípade zohráva gro plávanie v strednom tempe, ktoré prekrvuje správne časti tela, Jennifer Lopez si zas vybrala drepy. Aj ďalšie hviezdy potvrdzujú, že aktívny pohyb je základom, k tomu racionálna strava a spomínané masáže na zefektívnenie látkovej výmeny. Halle Berry sa priznala k používaniu starého dobrého receptu – kávovej usadeniny zmiešanej s olivovým olejom, Kim Kardashian používa miesto kávovej usadeniny hrubozrnný cukor. 

Na záver pridávame jeden tip

... ten je pri udržiavaní krásy nesmierne dôležitý. Je ním psychická pohoda a schopnosť odolať stresu. Ak sa predsa žena necíti dobre, má to priamy vplyv na jej životný štýl, stravovanie, pohybové aktivity i na prebiehajúce procesy v tele, ktoré sú pochopiteľne poprepájané. Preto k receptom krásy pridávame aj úsmev na perách. Ten často zakryje i nejaký ten viditeľný nedostatok na tele, pretože ľudia sa najskôr pozrú na tvár a až potom na zadok. :-)

- - Inzercia - -