Dnes je streda, 26.január 2022, meniny má: Tamara
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Alexis Vidic Millinery sa už teší na odprezentovanie výnimočných klobúkov na Bratislavských módnych dňoch

september 06, 2020 - 13:00
Alexandra Vidic je plná očakávania, hlavne na reakcie publika. Takúto módnu show absolvuje so svojimi klobúkmi po prvýkrát. Z ukážky, ktorú nám poskytla v rozhovore sa máme naozaj na čo tešiť.
Foto: 
Keďže má Alexandra tri deti a tie nechodili do škôlky a školy, bola jej pozornosť v posledných mesiacoch viac upriamená na ne, ale samozrejme každú voľnú chvíľu tvorila. Svoje kúsky nám predvedie už v stredu pred historickou budovou SND na BMD.
Na čo sa môžeme tešiť z tvojej tvorby na BMD?
"Tvorím klobúky prevažne v štýle "Very British", ktore nosí kráľovská rodina a v poslednom čase tento štýl preniesli do vyššieho levelu Kate Middleton a Meghan Markle. Táto kolekcia je ľahká a hravá čo sa farieb a kombinácii týka. Letné klobúčiky sú vhodné nielen na slávnostné príležitosti ako sú svadby, konské pólo, dostihy. Odvážnejšie dámy si ich vedia skombinovat k ľahkým letným šatám, len tak na večernú prechádzku v meste. Plstené klobúky zase  dodajú outfitom a kabátom šmrnc v jesenných dňoch."
Ako kolekcia vznikala? 
"Vznikala pocitovo… tak ako každá moja kolekcia, nehľadám žiadne témy, nechávam sa jednoducho  viest. Milujem prvý kontakt s materiálom, farbami, kombinácie… nekonecne možnosti ako pretaviť fantáziu do skutočnosti je pre mňa tá najväčšia múza a pocit blaženosti."
"Snažila som sa pripraviť kolekciu, ktorá by ukázala rôznorodosť mojej tvorby, čiže rôzne materialy, či už sisal, plsť, parasisal, slama, dokonca papier… Rôzne kombinácie materiálov a farieb. Divák by mal vidieť, že viem klobúky vyrobit naozaj z mnohých materiálov, rôznych tvarov a v mojom ateliéri  si vedia vybrat, alebo dať namieru vyrobiť klobúk či fascinátor naozaj  na každú príležitosť."

- - Inzercia - -