Dnes je utorok, 30.november 2021, meniny má: Ondrej, Andrej
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Vyvetrajte si hlavu v Bratislave, v jednom z najzelenších hlavných miest na svete

október 13, 2020 - 18:05
Vedeli ste, že Bratislava je po islandskom Reykjavíku a novozélandskom Aucklande vďaka parkom priamo v meste, svojej polohe na Dunaji aj blízkosti malokarpatských lesov tretím najzelenším hlavným mestom na svete? A že na jej návštevu deň nestačí? Na objavovanie jesennej atmosféry totiž potrebujete minimálne 72 hodín!
Foto: 

Z pulzujúceho ruchu mesta je to v Bratislave do prírody len na skok. V lesoparku na úpätí Malých Karpát ste za pár minút. Turisti, bežci, rodiny s deťmi, kamaráti na pikniku, v tejto zelenej oáze nájde relax naozaj každý. Dokonca si môžete posedieť pri rybníku alebo sa previezť na lanovke, ktorá spája rekreačné lokality Kamzík a Železná studnička. 

Šport aj romantika

Ak dávate prednosť športovaniu, určite si vyberiete z hustej siete cyklistických trás. Popri Dunaji, jeho ramenách a Morave nájdete mierne terény v atmosfére lužných lesov. V lesoch Malých Karpát sa zase pre milovníkov adrenalínu nachádzajú aj špeciálne upravené trate na zjazd alebo príjemné lesné cyklocesty.  Bratislava však ponúka aj netradičnejší zážitok. Čo tak stráviť romantickú noc v lesoparku v jednom z dvoch domčekov vybudovaných v korunách stromov? Nečaká vás žiaden budík, ale ranný štebot vtákov a šumenie lístia. Ste jednoducho priamou súčasťou života v korunách stromov.

Relax na vode

Pravú prírodnú romantiku ponúka aj splav Malého Dunaja s podmanivým okolím. Veľmi obľúbené sú pol- a jednodňové trasy, napríklad z bratislavskej Vrakune do Tomášova. Ak máte viac času, ďalšia populárna trasa vedie z Hurbanovej Vsi do Jelky. Nielenže prejdete najkrajším úsekom Malého Dunaja, ale v Jelke si môžete pozrieť jeden zo štyroch historických drevených mlynov nachádzajúcich sa na rieke. 

Zeleň v centre mesta

Poprechádzať sa môžete aj v najstaršom parku strednej Európy v Sade Janka Kráľa, len pár minút od centra mesta, alebo v Horskom parku, kde nájdete jedinečnú atmosféru spojenia lesa a blízkeho centra mesta. Relax si užijete aj v záhradách Bratislavy pri Grasalkovičovom paláci, v Medickej záhrade alebo v barokovej záhrade Bratislavského hradu.

Bratislava CARD City & Region

Naplánujte si svojich 72 hodín na webovej stránke 72hodinovemesto.sk a užite si Bratislavu naplno spolu s oficiálnou turistickou kartou Bratislava CARD City & Region, ktorá za výhodnú cenu umožňuje spoznať a zažiť to najlepšie, čo mesto Bratislava a región ponúkajú.

Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

- - Inzercia - -