Dnes je streda, 26.január 2022, meniny má: Tamara
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Veľký úspech slovenskej 18-ročnej speváčky v zahraničí

október 30, 2020 - 10:35
Slovenská speváčka Karin Ann aktuálne promuje svoj nový singel 3AM. Ubehlo len pár dní od jeho vydania a Karin opäť púta pozornosť, tentokrát za hranicami Slovenska. V týchto dňoch s novým singlom zaujala vo viacerých krajinách Európy. Okrem toho má ďalšiu veľkú novinku – vystúpi ako predskokanka na turné úspešnej poľskej speváčky Sanah!
Foto: 

V úvode septembra Karin Ann predstavila nový singel 3AM. Vzápätí skladba dostala vizuál v podobe  videoklipu z dielne českého filmára Ondřeja Urbanca. 3AM zaujal medzi doterajšími releasmi Karin Ann špeciálne miesto – stal sa totiž jej prvým singlom v angličtine a zároveň prvou lastovičkou jej pripravovaného debutového EP, ktoré vyjde začiatkom budúceho roka.

Karin Ann - 3AM (official music video)

Prostredníctvom singla 3AM sa Karin podarilo rozvíriť hudobné vody aj za hranicami našej krajiny. Slovenskú speváčku po vydaní novej piesne zaregistrovali v susednej Českej republike. Skladbu nasadilo do rotácií niekoľko českých rádií na čele s Evropou2 a videoklip rotuje tiež česká hudobná TV Óčko. Po Českej republike sa ku Karin dostal pozitívny feedback na jej nový singel z médií v Maďarsku a do tretice videoklip 3AM zaujal dokonca nemeckú MTV, ktorá klip zaradila do svojho vysielania.

Za výsledným zvukom skladby 3AM stojí skúsený britský producent Matt Schwartz, ktorý je podpísaný i pod poslednými dvoma albumami Yungbluda. Pod produkciou singla 3AM je podpísaný taktiež Tomi Popovič, ktorý produkoval i doterajšie 3 single speváčky Karin Ann (Ruky preč, Zrkadlo a Zavolaj mi zajtra).

Len pár dní po vydaní singla a klipu oznámila Karin ďalšiu skvelú správu – ako predskokanku svojho turné si ju vybrala úspešná poľská speváčka Sanah. Sanah, vlastným menom Zuzanna Irena Jurczak, vyštudovala hru na husle na Univerzite Fryderyka Chopina vo Varšave a po štúdiu podpísala kontrakt s Magic Records, poľským vydavateľstvom patriacim pod giganta Universal Music. Sólovú kariéru odštartovala v roku 2019 a v roku 2020 už získala tri nominácie na ocenenie Fryderyk Awards, prezývané tiež „poľské Grammy“. Okrem toho dostala tento rok tiež nomináciu na prestížne hudobné ocenenie MTV Europe Music Awards. #NOSORY TOUR speváčky Sanah je už teraz kompletne vypredané, takže Karin Ann sa predstaví v novembri a decembri tohto roka pred plnými koncertnými sálami v ôsmich poľských mestách. „Neviem sa dočkať, bude to moje úplne prvé turné a je pre mňa veľká časť, že si ma vybrala práve speváčka, ktorú úprimne uznávam a rešpektujem. Už sa na vás všetkých veľmi teším!“ 

Speváčka Karin Ann má 18 rokov, narodila sa 10. mája 2002 v Čadci. Od malička mala veľmi blízko k  hudobnému a výtvarnému umeniu. Od 4 do 12 rokov sa venovala krasokorčuľovaniu, popri ktorom trénovala tiež balet a gymnastiku. Od 12 do 14 rokov aktívne trénovala jazdu na koni. Následne presedlala na tanec (disco dance, hip hop, modern, jazz, balet), ktorý sa stal jej veľkým hobby. Od detstva  sa venovala písaniu básní a keď mala 12 rokov, prišli prvé pokusy o písanie piesní. Prvú kompletnú pieseň napísala v 14tich rokoch. Koncom roka 2018 zverejnila svoje prvé dve skladby a v roku 2019 tretiu, vďaka ktorej ju objavil producent Tomi Popovič. Karin Ann momentálne pracuje na svojom debutovom EP, ktoré plánuje vydať v roku 2021.

- - Inzercia - -