Dnes je utorok, 19.október 2021, meniny má: Kristián
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ako vyzerá sebavedomá žena?

marec 12, 2021 - 10:44
Sebavedomie si častokrát mýlime s aroganciou. Osobne túto teóriu nepopieram, nakoľko sa samotná vlastnosť člení do dvoch kategórii.
Foto: 
shutterstock.com

Prvou, veľmi nepríjemnou alternatívou, je prehnaná sebaistota. Človek oplývajúci touto formou prejavu pôsobí hrdo, namyslene. Po pravde, pri ňom nebadáš ani len najmenšiu snahu zakryť jeho presvedčenie o svojej dôležitosti, ba až nenahraditeľnosti.

My sa však dnes budeme zaoberať druhou, omnoho prijateľnejšou verziou, konkrétne zdravým sebavedomím. Názory na to, ako by mala vyzerať vyrovnaná spokojná žena, ktorá sa i napriek obdivu okolia drží nohami pevne na zemi sú rôzne, lenže základ vždy ostáva.

1. Úsmev
Úsmev je podľa všetkého najlepšia vec, ktorú svojimi ústami môžeš urobiť. Gurmáni a milovníci žien by síce tvrdili, že je až na druhom mieste, avšak my ostatní sa nenecháme strhnúť nezbednými myšlienkami. Usmievavá predstaviteľka nežného pohlavia vzbudzuje pokoj, no zároveň stabilitu.

2. Váži si akýkoľvek kompliment či pochvalu
Zdravo sebavedomá žena nemá za potreby negovať príjemný komentár smerujúci k jej vzhľadu či povahe. Naopak, prijme ho s pokorou a vďačnosťou, keďže si uvedomuje jeho vzácnosť.

3. Je schopná akceptovať kritiku
Pochopiteľne máme na mysli kritiku konštruktívnu, ktorej hlavným zámerom nie je bezcieľne zosmiešniť alebo uraziť. Nechá si poradiť, negatívne pripomienky zužitkuje prinajmenšom na to, aby sa podobným chybám v budúcnosti vyhla a mohla úspešne napredovať.

4. Necíti potrebu porovnávať sa s ostatnými ženami
Skutočne sebaistá žena sa nenechá rozhodiť napríklad prijatím očarujúcej kolegyne. Ignoruje hocijaké nutkanie novú posilu zdiskreditovať, pretože u nej toto obohatenie kolektívu nevyvoláva pochybnosti a neistotu. 

- - Inzercia - -