Dnes je utorok, 19.október 2021, meniny má: Kristián
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Recept na spokojný život

marec 14, 2021 - 11:27
Myslím, že sa i navzdory našim odlišnostiam dokážeme zosúladiť aspoň v základných predstavách o spokojnom živote. Ktoré hodnoty by v ňom mali figurovať?
Foto: 
pexels.com

Spokojnosť si každý jeden z nás interpretuje po svojom. Predstavuje čosi subjektívne, pričom je ovplyvňovaná hneď niekoľkými dôležitými faktormi, akými sú ponaučenia a skúsenosti. V globále však recept na šťastný život obsahuje nasledovné ingrediencie:

1. Úprimnosť
Možno občas pravda nepadne úplne vhod, no v konečnom dôsledku ťa dostane omnoho ďalej. Načo ti budú klamlivé rečičky a predstierané priateľstvá? Radšej vykroč smerom k lojalite. Kvalita predsa vždy prevyšuje kvantitu.

2. Pomoc
Poskytni pomocnú ruku ľuďom, o ktorých vieš, že ju potrebujú. Rovnako však nemaj strach o ňu požiadať. Aj tým najsilnejším sa raz vybijú baterky. Vďakabohu po svete stále chodia prajní a štedrí ľudia.

3. Odpustenie
Áno, ja viem, ťažký oriešok. Hlavne ak vezmeme do úvahy, že na to, aby si bola vôbec nútená túto tému riešiť, musí niekto niečo kvalitne dobabrať. Budeš smutná, sklamaná, nehovoriac o bloku, čo chvíľu potrvá. Avšak maj na pamäti, že odpustenie znamená čistý štít nie len pre toho, kto sa voči tebe zachoval ako hlupák, ale i pre teba samotnú. Pomocou neho sa odstrihneš od pomyselnej kotvy, ktorá ti bráni pohnúť sa z miesta.

4. Sebaláska
Ako sme si prednedávnom vraveli, medzi sebaláskou a hladkaním ega existuje gigantická priepasť. Dopraj si detox. Venuj sa koníčkom, voľnočasovým aktivitám, športuj, ventiluj myšlienky...

5. Nauč sa hovoriť „nie“
Hocijaký článok zameraný na duševnú pohodu a očistu vnútra tvoje oči dovedie presne k tomuto konkrétnemu bodu. Pravdupovediac mám občas pocit, akoby ho ľudia ignorovali pričom sa jedná o ich vlastné dobro. Naozaj to skús aspoň raz. Uvidíš, ako sa veci okolo teba začnú postupne meniť.  

- - Inzercia - -