Dnes je streda, 04.august 2021, meniny má: Dominika, Dominik
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ľudia nie sú rebríkom k tvojmu úspechu

apríl 20, 2021 - 14:11
Kto dnes pohrdne pomocou a dobrými kontaktami? Dnešná doba nám vo veľa prípadoch ani nedáva na výber. Lenže i tu existujú hranice, ktoré by sme nemali prekračovať.
Foto: 
shutterstock.com

Sú ľudia, ktorým robí doslova problém požiadať o láskavosť, pretože majú dojem akoby svojich známych otravovali. Radšej sa pokúšajú problémy riešiť sami. Avšak je obrovský rozdiel medzi podaním pomocnej ruky a vydláždením chodníčka, po ktorom sa už len vo finále prejdeš ako po červenom koberci. Dobrý úmysel častokrát zatemňuje úsudok a zabraňuje predvídať.

Nie je hanba siahnuť po vzácnej ponuke. Predsa len ide o malé postrčenie. Všetko podstatné a rozhodujúce si budeš musieť oddrieť sama. Aktuálne sa už nikto k ničomu nedostane ako slepé kura k zrnu, na to sme dostatočne pritvrdili požiadavky. Musíš sa osvedčiť, ukázať a predviesť v čo najlepšom možnom svetle.

Bohužiaľ ale medzi nami nájdeme i takých, ktorí sú ochotní zájsť až za hranice únosnosti len preto, aby sa dostali k vytúženému výsledku. Z ich strany nevidíš žiadnu snahu, proste iba čakajú kým „sudička“ zariadi a oni si s úsmevom na perách a kľudným svedomím pritancujú na hotové.

Pokiaľ si počas svojho života bola pre niekoho spomínanou sudičkou zamysli sa v akej miere to obohatilo teba. Nevravím, že sa máme riadiť heslom „čo za to“, nakoľko rozhodnutie pomôcť je nezištným skutkom, no presvedč sa, či už nehraničí so zneužívaním tvojej prívetivosti. Podľa čoho zistíš zámer?

Jednoducho si spočítaj koľkokrát a s akým prístupom za tebou dotyčná osoba zavítala žiadať „drobnosť“. Bavíte sa spolu pomimo toho? Nie? Tým pádom je nad slnko jasnejšie, že slúžiš ako samozrejmá poistka. Zasiahni čím skôr. Pre všetkých stojacich na opačnom brehu by som povedala asi len toľko, že dosiahnuť stanovený cieľ vlastnou iniciatívou a tvrdou drinou prichádza s obrovitánskou satisfakciou, ktorej sa nič nevyrovná.

Prestaňte používať dobrotu a prajnosť okolia ako nástroj. Nežijeme vo svete Aladina, kde vám stačí pošúchať čarovnú lampu a vysoliť priania. Prejavujte vďačnosť, lebo nájsť si čas je dnes extrémne drahá výsada, najmä za predpokladu, že z vašej prosby „džin“ neprofituje a v neposlednom rade nezabúdajte zachovať pokoru, pretože práve ona vás dostane najďalej.

- - Inzercia - -