Dnes je streda, 26.január 2022, meniny má: Tamara
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Týmto sa riadia sebestačné ženy

apríl 21, 2021 - 21:00
Samostatné obdivuhodné ženy nájdeš na každom rohu, len musíš poriadne otvoriť oči. Častokrát sú totiž hádzané do jedného vreca s tými, ktoré sa takpovediac iba vezú.
Foto: 
shutterstock.com

Podľa čoho spoznáš nezávislé sebestačné ženy? Existuje hneď niekoľko aspektov, vďaka ktorým ich vycítiš na míle ďaleko. Dávajú na sebe poznať svoju jedinečnosť a s radosťou pred teba predostrú svoje najsilnejšie stránky. Riadia sa nasledovnými bodmi:

1. Vždy najradšej robia všetko samé
Sebestačná žena sa riadi heslom „čo si sama neurobíš, to nemáš,“ a práve z toho dôvodu si rieši veci po svojom. Má pod kontrolou čokoľvek, čoho sa chytí a tento fakt jej dodáva pocit istoty.

2. Odvážia sa urobiť prvý krok
Ignorujú zaužívané vesmírne zákony o tom, ako má byť muž iniciátorom. Neboja sa prevziať opraty do vlastných rúk a pokiaľ po niekom skutočne túžia, zariskujú. Buď uspejú alebo sa poučia.

3. Nemajú potrebu ponižovať iné ženy
Akonáhle sú si isté samými sebou, netrápia sa zbytočnými myšlienkami neistoty a už vonkoncom ich nepripisujú za vinu ostatným. Skôr sa uchyľujú k podpore a úsiliu rozniesť myšlienku „girl power“ do okolia.

4. Žijú naplno
Áno, život je miestami skutočne krutý, no netreba sa kvôli tomu hneď utápať. Silné samostatné ženy to vedia, a preto sa nezaoberajú myšlienkami typu „čo sa stane, keď“. Radšej si užívajú prítomný okamih a snažia sa z neho vyťažiť maximum.

5. Nie sú závislé od svojho partnera
Pokiaľ si chcú zadovážiť nejaký materiálny prvok alebo cestovateľský zážitok, zarobia si naň. Necítia nutkanie vytiahnuť peniaze z partnera. Nedovolilo by im to ego a pocit satisfakcie, ktorý prichádza s vedomím, že nech už sú majiteľkami hocičoho, zabezpečili si to samé.

6. Nestrpia dehonestujúce správanie
Vedia, aké je ťažké žiť ľahko. Zmierili sa s faktom, že s úspechom prichádza i veľa pádov, odmietnutí a bojov, ktoré treba prekonať. Oceňujú vytrvalosť a ambicióznosť, no akonáhle sú svedkami nespravodlivosti, doslova ich pália dlane a len zriedkavo sa pri podobných situáciách zdržia komentára a obhajoby.

7. Nezhody riešia tvárou v tvár
Neznášajú ohováranie, plané reči a vypočítavé techniky poza chrbát. V rámci roztržky s mocnou ženou sa ničoho takého nedožiješ. Vždy za tebou príde a narovinu predostrie všetky názory tzv. „face to face“. Dáva ti šancu odkomunikovať spor bez ohľadu na mieru nepríjemnosti.

- - Inzercia - -