Dnes je pondelok, 02.august 2021, meniny má: Gustáv
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Evelyn: Nie som pánom svojho stresu

apríl 22, 2021 - 11:16
Jennifer Lopez, ale aj Július Satinský či Cardi B... EVA EVELYN KRAMEROVÁ sa na javisku zmenila už na všeličo a nie vždy ju dramaturgia šou Tvoja tvár znie povedome šetrila.
Foto: 
TV Markíza

Evelyn, momentálne ste v jednom kole, váš život sa asi kúskuje po týždňoch a týždeň sa delí na čas pred nakrúcaním šou Tvoja tvár znie povedome a po nej.

Presne, ako ste povedali. Chcem sa na šou sústrediť, podať čo možno najlepší výkon a priznávam, že všetko ide bokom. Po nakrúcaní sa zase snažím všetko dobehnúť a v pokoji vybaviť. Je to podľa mňa lepšie ako sa do toho nútiť v panike pred nakrúcaním.

Cítite pred vystúpeniami paniku?

Panika v pravom slova zmysle to nie je, no potrebujem byť v mentálnej pohode a úplne sa na sústrediť. Závisí, samozrejme, aj od toho, aké je to číslo. Je zaujímavé, že stres, ktorý prežívam, sa nedá úplne ovládať. Nie som jeho pánom. Niekedy je to úplne prirodzený pocit zodpovednosti a toho, že chcem ukázať, na čom som tak dlho „makala“. Záleží mi na tom, aby to bolo pekné, aby si to diváci, ktorí sa na nás dívajú, užili. No na druhej strane niekedy, keď sa v pridelenej roli necítim isto, keď mi interpret alebo pieseň nesadne a necítim sa v nej „doma“, snažím sa to prekonať.

Čo vám doteraz najviac nesadlo?

Práve to je pre mňa prekvapenie, napríklad keď som dostala postavu Júliusa Satinského, povedala som si – panebože, toto sme chceli? Naozaj? (Smiech.) Vždy keď som mala byť muž, zmietala som sa v čudnom pocite a nebola som si istá. No nakoniec musím povedať, že nebola postava, s ktorou by som bola nespokojná. Všetky som si po chvíli obľúbila, ku každej som našla cestu. Prvý deň skúšania mám vždy pocit, že je to nezvládnuteľné, no počas týždňa sa do postavy zamilujem a ide to. Zatiaľ sa mi vždy podarilo nájsť na každej role niečo špeciálne a dobré.

No dobre, ale byť žena a zrazu sa premeniť na Júliusa Satinského, to je predsa len extrém. Nešetria vás...

Šou je najmä o tom, že účinkujúci musí rolu prijať a popasovať sa s ňou. Je to výzva a môžem potvrdiť, že keď sa s tým popasujem, mám zo seba oveľa lepší pocit. Využitie to má v praktickom živote. Určite je lepšie postaviť sa výzve čelom, ako hundrať nad ňou a vopred to vzdať.

To je nové poznanie, ktoré vám šou priniesla?

Rozhodne je to jedno z poznaní o sebe, ktoré je pre mňa nové. A nie je jediné. Vždy som si o sebe myslela, že nie som zodpovedná, no posledné dni mi ukázali, že dokážem byť až brutálne zodpovedná, ako úplná jednotkárka (smiech). Veľmi svedomito sa pripravujem na každé kolo, či už ide o spevácke hodiny alebo o tanečné, neberiem ich na ľahkú váhu, hoci veľa vecí v živote beriem s ľahkosťou.

Viac sa dočítate v aktuálnom čísle týždenníka SLOVENKA!

16001.png

Foto: 
Slovenka

- - Inzercia - -