Dnes je utorok, 30.november 2021, meniny má: Ondrej, Andrej
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Jedinečný prieskum a štúdia značky Pandora odhaľuje zázračnú silu materstva

máj 07, 2021 - 09:42
So svojimi osobnými príbehmi a emóciami sa podelili ženy známe po celom svete. Výsledok štúdie má poukázať na význam a silu materinskej lásky v súčasnom svete. Ako ju vnímajú známe ženy a matky, Helena Christensen, Pernille Teisbaek a Iris Gold?
Foto: 
Pandora

Sila lásky. S blížiacim sa Dňom matiek sa svetoznáma značka šperkov Pandora rozhodla zistiť, ako dnes ľudia vnímajú špecifickú lásku. Vďaka nádherným príbehom populárnych matiek možno povedať, že materstvo a materinská láska ešte viac upevňuje postavenie žien v spoločnosti.

 So svojimi skúsenosťami sa so značkou Pandora rozhodli podeliť: ikona top modelingu Helena Christensen, stylistka a kreatívna riaditeľka Pernille Teisbeak a tiež skladateľka a speváčka Iris Gold. Okrem ich svedectiev spracoval prieskum aj názory viac než 9 000 žien z celého sveta, ktoré sa k téme materstva a materinskej lásky vyjadrili.

 Na materstve je najkrajšia samotná láska. Tá dáva matkám silu
Tri známe matky sa zamýšľali nad všetkými štádiami materstva. Helena sa so svojou vlastnou matkou podelili o svoje pocity pri sledovaní vyrastajúcich detí, Pernille bola v čase prieskumu tehotná a zároveň sa naplno venovala výchove a starostlivosti o dve batoľatá a Iris je čerstvá mamička. Všetky sa zhodujú na jednom. Materstvo je najmä o láske. „Je to akoby ste naplnili fľašu tou najkrajšou podobou lásky až po jej samý okraj. A pritom sa nemusíte obávať toho, že sa obsah fľašky bude míňať. Môžete z nej piť do konca svojho života,“ povedala Helena Christensen.

 Jej slová potvrdzujú aj výsledky samotného prieskumu. Až 38% opýtaných žien sa totiž vyjadrilo, že práve vďaka láske k vlastnému dieťaťu sa ženy cítia silnejšie. Na otázku, aké pocity ženy vďaka materstvu cítia, väčšina odpovedala šťastne (38%), hrdo (34%) a milovane (30%).

 Byť matkou, to je emocionálna zrelosť
Sebaláska a sebaprijatie sú kľúčovými črtami materstva. Až 63% respondentiek si totiž nemá problém priznať, že dokonalá matka neexistuje. Takmer polovica žien (45%) pritom nerieši ani negatívne názory okolia na svoju osobu a rolu matky. Potvrdzujú to aj slová Iris Gold: „Všimla som si, že byť matkou znamená nepripúšťať si, čo si o vás myslia druhí. Priala by som si, aby som takúto sebadôveru mala aj predtým, než sa mi narodil syn.“ Pernille dodáva, že ide aj o nádhernú školu života. „Mať deti je ťažké, no v hľadaní rovnováhy sa zdokonaľujem každý deň.“

 Materstvo dnes
Takmer tri štvrtiny žien (72%) si myslia, že matky sú dnes v prejavoch svojej lásky oveľa spontánnejšie než v minulosti. Život v otvorenejšej a uvedomelej spoločnosti sa prejavil aj v spôsobe konkrétnych prejavov lásky matiek k ich deťom. Až 58% matiek miluje svoje deti také, akými sú. Problémom pre ne nie je ani výber partnera dcéry či syna (51%) a tiež ich voľba kariéry. S tou súhlasí 49% opýtaných matiek.

 Podľa PR a Influencer Director v spoločnosti Pandora, Vity Clausen, je pre značku Pandora dôležité umožniť ľuďom prejaviť ich lásku k ľuďom a veciam, ktoré majú radi. „Dúfame, že touto štúdiou a prieskumom poukážeme na jedinečné atribúty, znaky a význam materinskej lásky v dnešnom svete. Zároveň sa tak poďakujeme mamičkám za ich lásku na Deň matiek.“ Súčasťou štúdie je aj film „An Exploration of Love“, ktorý si môžete pozrieť online.

 #SomethingAboutYou
#PandoraMothersDay

- - Inzercia - -