Dnes je sobota, 25.september 2021, meniny má: Vladislav, Vladislava
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Deň narcisov bude bez dobrovoľníkov v uliciach

jún 07, 2021 - 11:33
Oddnes do nedele 20. júna je možné prispieť prostredníctvom SMS na číslo 848 v hodnote tri eurá alebo na účet zbierky.
Foto: 
LPR

Zbierka Deň narcisov, ktorá sa začína dnes, bude tento rok bez tradičných dobrovoľníkov v uliciach. Od štvrtka 10. júna do soboty 12. júna bude možné prispieť v obchodoch Tesco cez kupóny priamo pri pokladni. Oddnes si 300-tisíc náhodne vybraných domácností na Slovensku nájde obálku s narcisom a informáciami o možnostiach prispenia. V tlačovej správe o tom informovala PR manažérka Ligy proti rakovine (LPR) Petra Benczyová.

Od pondelka 7. júna do nedele 20. júna je možné prispieť prostredníctvom SMS na číslo 848 v hodnote tri eurá alebo na účet zbierky. Virtuálny narcis je možné získať v online zbierke na www.dennarcisov.sk, www.zlavadna.sk alebo www.pilulka.sk. Prispieť je možné aj v sieti bankomatov a vkladomatov Slovenskej sporiteľne cez tlačidlo Deň narcisov.

„Narcis, ktorý je symbolom spolupatričnosti, pomoci a nádeje pre ľudí trpiacich rakovinou, chceme a potrebujeme odovzdať ľuďom," povedala výkonná riaditeľka Ligy proti rakovine Eva Kováčová. Doplnila, že posledný ročník poznačil 75 percentný pokles výnosu zbierky.

Finančné prostriedky vyzbierané počas Dňa narcisov použije LPR na pokračovanie projektov, ktoré sú určené na priamu pomoc onkologickým pacientom a ich rodinám. K ním patria bezplatná Onkoporadňa, sieť onkopsychológov – bezplatné individuálne a skupinové poradenstvo, Rodinná týždňovka, relaxačné pobyty pre pacientov či jednorazový finančný príspevok v hmotnej núdzi. Z výnosu Dňa narcisov sa pravidelne podporujú aj aktivity v oblasti prevencie a informovanosti verejnosti o predchádzaní onkologickým ochoreniam.

- - Inzercia - -