Dnes je streda, 26.január 2022, meniny má: Tamara
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Beh Neporazených sa vydaril

jún 26, 2021 - 23:52
Tretí ročník charitatívneho Behu NEPORAZENÝCH sa podarilo uskutočniť a podľa organizátorov dopadol nad očakávania. Svoje sily si na trati v pri bratislavskom River Parku zmerali desiatky zdravých bežcov, no nechýbali ani tí, čo prekonali náhlu cievno-mozgovú príhodu.
Foto: 
ŽenskýWeb.sk

"Som nesmierne šťastná, že sa nám konečne podarilo zrealizovať tieto preteky. Na štart prišlo dokonca viac pretekárov, ako sme pôvodne očakávali a nechýbali ani pacienti po náhlej cievno-mozgovej príhode. Práve pre nich bolo toto podujatie," netajila nadšenie organizátorka pretekov a predsedníčka Občianskeho združenia Porážka.sk Mgr. Alžbeta Husarovič, MHA. 

Toto občianske združenie sa venuje najmä prevencii pred cievnou mozgovou príhodou, ale taktiež pomoci ľuďom, ktorí dostali Porážku. Sú to ľudia, ktorí potrebujú rehabilitačnú, logopedickú, psychologickú, sociálnu a inú podpornú starostlivosť. 

Bežalo sa pri bratislavskom River Parku na trase s dĺžkou 5 km, pacienti po mozgovej príhode mali trať 100 metrov. Organizátori mysleli aj na deti - pre ne pripravili trate s dĺžkou od 100 do 600 metrov.

- - Inzercia - -