Dnes je štvrtok, 27.január 2022, meniny má: Bohuš
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Zdravé popoludnie prinieslo Bratislavčanom množstvo informácií

júl 09, 2021 - 12:58
Nielen liečbe post-covidových následkov, ale najmä prevencii bol venovaný prvý ročník podujatia ZDRAVÉ POPOLUDNIE, ktoré zorganizoval časopis Slovenka Zdravie rodiny na bratislavskom Hviezdoslavovom námestí.
Foto: 
Ramon Leško

Nad podujatím ZDRAVÉ POPOLUDNIE prevzal odbornú garanciu prof. Vladimír Krčméry, ktorý sa v úvode divákom prihovoril prostredníctvom videa, keďže sa osobne z vážnych dôvodov nemohol zúčastniť. 

ram_9356.jpg

Foto: 
Ramon Leško

ram_9356.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Úvodné slová patrili organizátorke podujatia - generálnej riaditeľke vydavateľstva Márii Rehákovej, ktorá zdôraznila význam časopisu Slovenka Zdravie rodiny v oblasti prevencie pred rôznymi chorobami. Zároveň divákom predstavila koncept podujatia, ktorého hlavné myšlienky boli Boj s následkami COVID-19 a prevencia pred civilizačnými chorobami.

Zdravé popoludnie 2021 - Ing. Mária Reháková

ram_9401.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Záštitu nad celým popoludním prijla starostka mestskej časti Bratislava-Staré  Mesto Ing. arch. Zuzana Aufrichtová, ktorá popriala nielen staromešťanom zdravé leto, ale zároveň aj vyzdvihla význam podujatia.

ram_9465_.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Pre návštevníkov podujatia boli počas celého podujatia pripravené prezentácie a prednášky, ale i testovania a vyšetrenia v stánkoch partnerov. Nechýbala ani ochutnávka zdravej stravy, pitný režim zabezpečili kúpele Brusno s ich minerálnou vodou Brusnianka a o skvelú kávu sa postarala značka Kavoholik. 

ram_0215.jpg

Foto: 
Ramon Leško

O tom, ktoré kúpele na Slovensku sa radia medzi tie, kde sa liečia následky COVID-19, ale i o tom, ako sa do nich dostať porozprávala predsedníčka Asociácie slovenských kúpeľov MUDr. Janka Zálešáková.

ram_9529.jpg

Foto: 
Ramon Leško

O rizikových faktoroch kardiovaskulárnych ochorení a prečo je dôležitá prevencia prezentoval známy kardiológ,  prof. MUDr. Viliam Fischer, CSc., FICS.

Zdravé popoludnie 2021 - prof. MUDr. Viliam Fischer, CSc., FICS

ram_9541.jpg

Foto: 
Ramon Leško

K civilizačným ochoreniam patria aj nádorové ochorenia. Zhubným nádorom a prevencii sa venovala vo svojej prezentácii doc. ET doc. MUDr. Eliška Kubíková, PhD., MPH z Lekárskej fakulty UK v Bratislave. Zároveň študenti z tejto fakulty merali divákom tlak.

Zdravé popoludnie - doc. ET doc. MUDr. Eliška Kubíková, PhD., MPH

ram_9698.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Aby popoludnie nebolo len o prednáškach, ale i praktických tipoch ako si zlepšiť kondíciu, hosťom bola aj terapeutka a trénerka Zora Konde, ktorá prítomných svojim cvičením rozhýbala počas popoludnia hneď dvakrát.

ram_9766.jpg

Foto: 
Ramon Leško

O benefitoch, ktoré prináša Všeobecná zdravotná poisťovňa, o preplácaní liekov, ale aj o peňaženke zdravia inforomoval hovorca Všeobecnej zdravotnej poisťovne Mgr. Matej Neumann.

ram_9805.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Novým trendom nutričného označovania potravín s cieľom znižovania rizík obezity a kardiovaskulárnych ochorení a zlepšenia zdravotného stavu obyvateľstva sa venovala diabetologička MUDr. Adela Penesová, PhD.

ram_9819.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Pandémia so sebou priniesla aj nové fenomény - Detské strachy, úzkosť, depresie a iní psychomatické ťažkosti... Tým sa venovala detská psychologička Mária Tóthová Šimčáková.

ram_0010.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Výživové doplnky slúžia na ochranu a podporu zdravia. Keďže ide o koncentrovaný zdroj živín (vitamínov, minerálnych látok a pod.), sú vhodné ako doplnok stravy. Viac o nich, ale i o značke Kompava povedala Ing. Želmíra Komorechová.

ram_0096.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Hotel Hviezda v Dudinciach na pomoc ľudom, ktorí prekonali COVID19, resp. na postcovidovú liečbu zakúpilo špeciálne prístroje, ktoré slúžia práve na liečbu postcovidového syndrómu. Unikátnu liečbu postcovidového syndrómu predstavila Beáta Šoucová, diplomovaná sestra, špecialistka z Hotela Hviezda v Dudinciach.

ram_0138.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Leto so sebou prináša aj zvýšenú starostlivosť o vlasy, či pleť. Téme vlasy sa venovala majiteľka salónu Fashion Gallery Zuzana Pauková. Ako sa starať o pleť a aká je dôležitá hydratácia porozprával Richard Frič, zastupujúci značku Phyris.

ram_0149.jpg

Foto: 
Ramon Leško

ram_0211.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Na záver prezentačnej časti Mária Reháková a Eliška Kubíková odprezentovali projekt VEĽVYSLANECTVO MLADÝCH, ktorý dáva viac ako desať rokov študentom stredných a vysokých škôl.

Keďže na zdravie - najmä to duševné - má veľký vplyv hudba, počas popoludnia sa o hudobné vstupy postarala skladateľka a klaviristka Sylvia Victoria Regia

ram_0056.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Vyvrcholením bol koncert skvelej mladej skupiny ICONITO, ktorý zaujal aj náhodných okoloidúcich.

ram_0248.jpg

Foto: 
Ramon Leško

- - Inzercia - -