Dnes je streda, 26.január 2022, meniny má: Tamara
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Majú sa radi, ale nežijú pod jednou strechou

september 29, 2021 - 10:41
V súčasnosti volí čoraz viac párov možnosť bývať samostatne. Pochvaľujú si dostatok súkromia, tešia sa opätovne na partnera a tvrdia, že vzťah má menšiu šancu zovšednieť.
Foto: 
shutterstock.com

Nejedná sa len o páry v staršom veku, ktoré si spoločne užívajú dôchodcovský čas.Výhody samostatného bývania spočívajú najmä v príjemnej nezávislosti. Každý si sám navarí, napečie, uprace i operie. Keď spolu nakupujú, každý si zaplatí svoje. Jazykové kurzy, množstvo cestovania aj žúry s priateľmi nie je potrebné konzultovať s partnerom a prispôsobovať sa jeho programu. Nikto nemôže druhému nič vyčítať, pretože sa zodpovedá len za vlastnú domácnosť. Môžeme to vnímať ako branie len pozitívnych atribútov vzťahu, čo niekomu môže pripadať egoistické.

Eva to však vníma inak: "Konečne som naozaj spokojná. Nikto mi nechrápe na gauči, mám všetko pekne upratané, trávime spolu čas aktívne a naozaj nie je čas na nudu. Pevne verím, že mi tento vzťah dlho vydrží. Mám už za sebou dlhoročné manželstvo a táto skúsenosť mi stačila. Už to viac nechcem. Najbližšie okolie nadomnou krúti hlavou, mne je to však jedno. Partner je tiež takto spokojný a o sexuálnom živote ani nehovorím. Tešíme sa na seba vždy ako prvý krát."

Podľa štatistík, takto žije 15 až 20 % všetkých párov a tento trend stúpa najmä v zrelej generácii. Deti sú odrastené, času je dostatok a romantiky nie je v živote nikdy dosť. Dôležité je, aby si partneri vopred dohodli jasné pravidlá.

- - Inzercia - -