Dnes je štvrtok, 20.január 2022, meniny má: Dalibor
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Dorota Nvotová a záchrana vrtuľníkom. Aj napriek vážnej situácii v Nepále vyzýva ľudí k zodpovednosti

november 25, 2021 - 12:34
Známa slovenská textárka, speváčka a herečka, Dorota Nvotová (39) prežila v Nepále to, čo by jej nenapadlo ani v zlom sne. V horskom mestečku, počas spánku dostala pľúcnu embóliu, pre ktorú ju musel prevážať vrtuľník a o jej život bojoval lekársky tím v Káthmandú, našťastie úspešne. Po prvotnej úľave nasledoval ďalší šok, keď sa musela umelkyňa domáhať kontaktu so svojou poisťovňou, ktorá nereagovala dostatočne rýchlo a Nvotová kvôli tomu nemohla byť prepustená. Zburcovala aj sociálne médiá.
Foto: 
Shutterstock

Dorota Nvotová je okrem iného známa aj svojimi bohatými dobročinnými aktivitami, v Nepále už roky pomáha deťom. Svoju razantnosť a silu stáť si za svojim názorom prejavila aj na sociálnej sieti, keď ľudí vyzvala aby jej embóliu nezneužívali v kontexte s antivaxerskými teóriami.

dizajn_bez_nazvu19.png

Dorota v nemocnici
Dorota v nemocnici
Foto: 
Facebook Dorota Nvotova

"Poprosím všetkých aby moju pľúcnu embóliu prestali zneužívať na svoje antivax bludy. Som tuhý fajčiar, často lietam a chodím do nadmorských výšok. Takmer šeci mi pomreli na infarkty. Čiže aj genetika. Očkovaná som bola naposledy v máji, keď sa vrátim čaká ma tretia dávka a pôjdem na ňu aj napriek embólii pokial mi to lekári odporučia. Pokoru a úctu k obetiam hlúposti a covidu poprosím a šup sa zaočkovať. (...) žeriete ani nekukáte zloženie, paničky lieky lúskajú jak sopliaci v škôlke lentilky len čo ich pichne (...) v podbrušku, dokonca už aj moj brat - seriózny prvoligový pervitínový narkoman- mi povedal že sa nezaočkuje, že nebude do seba pichať chemikálie… za ten fór to možno stojí ale to je tak všetko. Takže láskavo vynechajte moju pľúcnu emboliu z vašich teórii. To je moja embolia! Nedám! Nepožičiam!" vyjadrila sa na sociálnej sieti.

Čo sa stalo v Nepále

Všetko sa začalo, keď v horskom mestečku dostala v spánku pľúcnu embóliu. Tá niekedy končí smrťou. Dorotu Nvotovú museli okamžite zachraňovať vrtuľníkom, ktorý ju previezol do najbližšej nemocnice. Tam začal boj o jej život. Miestnym lekárom sa ju podarilo zachrániť, nasledovali však problémy s poisťovňou. Kvôli zlyhaniu ľudského faktora čakala uväznená v čakárni po prepustení z hospitalizácie s  kopou batožiny. Z Nepálu zburcovala aj sociálne siete a pomoci sa nakoniec dočkala.

dizajn_bez_nazvu21.png

Dorota čaká na prepustenie
Foto: 
Facebook Dorota Nvotova

Dorote prajeme veľa zdravia a nech podobné hororové zážitky ostanú už len v spomienkach.

- - Inzercia - -