Dnes je utorok, 19.október 2021, meniny má: Kristián
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

No Name: nový klip na obzore!

apríl 23, 2013 - 15:20
Už čoskoro uzrie svetlo sveta nový videoklip skupiny No Name. Minulý týždeň nakrúcala kapela videoklip k nahrávke Sľuby, v ktorej zhudobnili jedinečné slovo ľúbiť.
Foto: 

 

 
Slovenská skupina No Name nakrúcala mesiac pred začiatkom klubového turné videoklip k piesni Sľuby. Je to už v poradí štvrtý singel z ich aktuálneho albumu s názvom Nový album. Režisérskej úlohy sa zhostili Patrik Pašš a Peter Budinský. “V rámci technológie sme tentoraz využili pred kamerou nasnímané hrané fragmenty, ktoré sme v ďalšej etape postprodukčne kombinovali do živých surreálnych obrazov,” povedala režisérska dvojica. Hlavnú úlohu v klipe si zahral bubeník Ivan Timko, ktorý podľa slov Igora Timka nič nenamietal. “Na koncertoch je Ivan za bicími úplne vzadu, nech si ho teda diváci konečne užijú z prvej ruky,” dodal Timko.
 
Skupina No Name pripravila pre svojich slovenských fanúšikov a fanúšičky májové klubové turné. V priebehu mája členovia populárnej slovenskej skupiny navštívia Banskú Bystricu, Liptovský Mikuláš, Žilinu a Trenčín. ”Každé z miest, ktoré sme vybrali, má pre nás špeciálnu príchuť. V Banskej Bystrici som strávil päť rokov svojho vysokoškolského života, v Žiline som sa lúčil so slobodou - naposledy sme tam hrali deň pred mojou svadbou, v slávnom trenčianskom klube Piano budeme mať konečne premiéru, no a Liptovskému Mikulášu vystúpenie dlžíme, nakoľko sme tam veľmi dlho nehrali,” vysvetlil spevák a frontman Igor Timko, podľa ktorého takéto koncerty prinášajú jedinečnú atmosféru a blízky kontakt s publikom. 
 
Koncertný program bude zostavený z toho najlepšieho, čo skupina No Name za posledných 15 rokov pôsobenia ponúkla. “Zahráme všetky pecky, od Ty a Tvoja sestra, cez Žily, Hľadám, Čím to je?! až po nový singel Sľuby, ktorý v najbližších dňoch uvedieme v slovenskom a českom éteri," opísal plány Timko. V piesni Sľuby sa skupina rozhodla zhudobniť poklad slovenského jazyka, ktorým je slovíčko ľúbiť. Podľa jej frontmana ekvivalent tohto slova v iných jazykoch neexistuje, čo znamená, že ľúbiť je možné iba v slovenčine. 
 
No Name sa vlani prezentovali DVD No Name Tour 2011, ktoré zaznamenáva záverečné vystúpenie ich turné z roku 2011. Okrem toho skupina pred Vianocami fanúšikov potešila aj dvojdiskovou kolekciou Love Songs (2012), ktorá obsahuje výber najlepších skladieb nielen o partnerskej láske, ale aj láske k životu. Zatiaľ posledná štúdiová nahrávka kapely s názvom Nový album vyšla na jeseň 2011. 
 
 
Prehľad klubového miniturné skupiny No Name: 
22.5. - Banská Bystrica, Ministry of Fun 
23.5. - Liptovský Mikuláš, Dom kultúry 
29.5. - Žilina, Dom odborov 
30.5. - Trenčín, Piano Club 
 
Zdroj: SITA
Foto: SITA/Michal Burza
 

- - Inzercia - -