Dnes je utorok, 03.august 2021, meniny má: Jerguš
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Máte zničené nechty? Príčin môže byť viac!

marec 03, 2011 - 13:37
Už staré mamy nás učili, že by sme mali mať čisté a upravené nechty. S pribúdajúcimi rokmi a možnosťami, ktoré sa nám ponúkajú, vieme dokonalosť našich rúk dotiahnuť do najmenších detailov. Francúzska manikúra, laky od výmyslu sveta, gélové či akrylové nechty. Možností je veľa, no moje nechty boli poškodené až príliš a vtedy treba začať od základu!
Foto: 
Mať krásne nechty nie je vôbec samozrejmosť! Boj so štiepiacimi sa a lámavými nechtami je behom na dlhé trate a mojím každodenným údelom už niekoľko rokov. Slabým nechtom zvyčajne chýba hydratácia a dostatok výživných látok, ktoré pomáhajú správnej funkcii nechtového lôžka a koreňa. Necht stráca pružnosť a vy sa nikdy nedočkáte ani o milimeter dlhších nechtov, podobne ako ja. Stačí stres a následný nedostatok vitamínov pri chorobe a náš organizmus je oslabený. Nechty sú krehké, dehydrované, tenké a následne sa štiepia, lámu a ryhovatejú. Nie je to len zdravotný, ale i estetický problém. V tejto rýchlej dobe chceme vidieť výsledok okamžite, bez ohľadu na to, v akom stave naše nechty sú. Jedným z možných riešení, ktorým sa dá docieliť krásny vzhľad i značne poškodených nechtov, je japonská manikúra P-SHINE, ktorá nechtom dodá dlhotrvajúci lesk, budú pevnejšie a hĺbkovo regenerované. Svojou unikátnou technikou vytvára na vlastných nechtoch glazúru, ktorá zabraňuje ďalšiemu mechanickému poškodzovaniu nechtov tým, že v nich udržiava dôležité látky – lipidy.  Koreň nechta dokáže po takomto ošetrení neskôr úplne sám produkovať kvalitné keratínové bunky. „Po prvom kroku japonskej manikúry sú nechty vyživené, druhý krok im dodá nádherný lesk, a to bez použitia laku na nechty,“ hovorí nechtová dizajnérka Lenka Vargová. Postup stačí zopakovať po štyroch týždňoch a efekt je viditeľný.

Vyzeráte podľa toho, čo jete...
Ak ste svoje nechty „dopestovali“ k tomu, že sa štiepia a sú krehké, výživu im musíte dodať nielen zvonka, ale aj zvnútra. Len vtedy bude efekt trvalý. Najprirodzenejším spôsobom ako dodať telu potrebné výživné látky a vitamíny je plnohodnotná strava. Pri stresujúcej práci a rýchlom životnom tempe však nestíhame sledovať nutričné a vitamínové hodnoty jedla, ktoré konzumujeme. A dôsledky sa prihlásia veľmi rýchlo! Viditeľne bude trpieť vaša pleť, vlasy a nechty. Slabé a štiepiace sa nechty sú dôsledkom nedostatku vitamínu B5, čiže kyseliny pantothénovej v strave. Jej nedostatok spôsobuje štiepenie, stratu lesku a pigmentu pokožky. Druhým pomocníkom vášho vzhľadu je kremík. Jeho zlúčeniny priaznivo pôsobia pri stavbe kostí a chrupaviek, a teda má vplyv i na nechty.

Nakrémujte sa do krásy
Ochranný krém na ruky a nechty Nivea
Bohaté zloženie s olejom z makadamiových orieškov a s vitamínmi posilňuje ochrannú vrstvu pokožky. Zároveň intenzívne hydratuje a stará sa o zdravie nechtov i jemnej kožičky okolo nich.
Zvláčňujúca technológia Hydra IQ podporuje pri pravidelnom používaní hydratačný proces pokožky, a to i v prípade opakovaného umývania rúk.

Eucerin pH5 Regeneračný krém na ruky
Ľahký a príjemný krém pre citlivú pokožku rúk. Účinne regeneruje a chráni namáhanú pokožku. Upokojuje ju a zabezpečuje optimálnu mieru hydratácie po celý deň.
Unikátna formula Eucerin pH5 EnzymSchutz s obsahom citrátového pufru, dexpantenolu a glycerínu stimuluje prirodzené obranné mechanizmy pokožky.

Intenzívny krém s tea tree olejom na ošetrenie rúk a nechtov Australian Bodycare
Krém Australian Bodycare je obohatený najkvalitnejšími, koncentrovanými esenciami oleja tea tree a jemného oleja aloe vera. Esenciálny olej tea tree s príjemnou arómou podobnou eukalyptu, ktorý s čajom nemá nič spoločné, sa lisuje za studena a jeho najväčším esom sú antiseptické účinky, vďaka čomu nastolí na pokožke rúk a nechtoch bakteriálnu rovnováhu. Čajovníkový olej si poradí aj s mykózou a zápalom nechtového lôžka. Aloe vera upokojuje a zbavuje nechty žltého nádychu.

Fluid na pokožku v okolí nechtov Logona
Prírodný prípravok od Bioru ošetruje, chráni a posilňuje kožičku v okolí nechtov i nechty. Vzácny rastlinný olej z mandlí a jojoby zjemňuje pokožku, zabraňuje jej zhrubnutiu a vytváraniu záderov. Extrakt z harmančeka a nechtíka, navyše regeneruje pokožku a výťažky z myrhy pôsobia antibakteriálne.

Za spoluprácu a poskytnutie priestorov ďakujem nechtovej dizajnérke Lenke Vargovej a štúdiu Bellani, www.studiobellani.sk.

Autor: Mária Gyuránová
Foto: Daniel Kaplavka a Shutterstock

- - Inzercia - -